13th Eurokonstantia - Schedules and Results #EK18
menu
Tabletennis
Position Team Points Scored Received
Group A
1Markus Moser8124
2Hans Wennemar6115
3Jannik Pestrup4106
4Benjamin Mensah2311
5Manfred Prüger0212
Group B
1Florian Neuber8121
2Joseph Ajami6104
3Joachim Schneider476
4Jonas Sell239
5Benni Teichmann0012
Group C
1Noel Raab8120
2Jakob Lienau695
3Fabian Mustaff259
4Yuan Li249
5Emily Räpke2310
Group A
Time: Fri 12:00
Field: 1
Referee:
GA1Jannik Pestrup3 : 0
Manfred Prüger
Time: Fri 12:00
Field: 2
Referee:
GA2Markus Moser3 : 2
Hans Wennemar
Time: Fri 13:00
Field: 1
Referee:
GA3Manfred Prüger2 : 3
Benjamin Mensah
Time: Fri 13:00
Field: 2
Referee:
GA4Hans Wennemar3 : 2
Jannik Pestrup
Time: Fri 14:00
Field: 1
Referee:
GA5Benjamin Mensah0 : 3
Markus Moser
Time: Fri 14:00
Field: 2
Referee:
GA6Manfred Prüger0 : 3
Hans Wennemar
Time: Fri 15:00
Field: 1
Referee:
GA7Benjamin Mensah0 : 3
Jannik Pestrup
Time: Fri 15:00
Field: 2
Referee:
GA8Markus Moser3 : 0
Manfred Prüger
Time: Fri 16:00
Field: 1
Referee:
GA9Hans Wennemar3 : 0
Benjamin Mensah
Time: Fri 16:00
Field: 2
Referee:
GA10Jannik Pestrup2 : 3
Markus Moser

Group B
Time: Fri 12:00
Field: 3
Referee:
GB1Florian Neuber3 : 0
Jonas Sell
Time: Fri 12:30
Field: 1
Referee:
GB2Benni Teichmann0 : 3
Joseph Ajami
Time: Fri 13:00
Field: 3
Referee:
GB3Jonas Sell0 : 3
Joachim Schneider
Time: Fri 13:30
Field: 1
Referee:
GB4Joseph Ajami1 : 3
Florian Neuber
Time: Fri 14:00
Field: 3
Referee:
GB5Joachim Schneider3 : 0
Benni Teichmann
Time: Fri 14:30
Field: 1
Referee:
GB6Jonas Sell0 : 3
Joseph Ajami
Time: Fri 15:00
Field: 3
Referee:
GB7Joachim Schneider0 : 3
Florian Neuber
Time: Fri 15:30
Field: 1
Referee:
GB8Benni Teichmann0 : 3
Jonas Sell
Time: Fri 16:00
Field: 3
Referee:
GB9Joseph Ajami3 : 1
Joachim Schneider
Time: Fri 16:30
Field: 1
Referee:
GB10Florian Neuber3 : 0
Benni Teichmann

Group C
Time: Fri 12:30
Field: 2
Referee:
GC1Yuan Li0 : 3
Noel Raab
Time: Fri 12:30
Field: 3
Referee:
GC2Jakob Lienau3 : 0
Emily Räpke
Time: Fri 13:30
Field: 2
Referee:
GC3Noel Raab3 : 0
Fabian Mustaff
Time: Fri 13:30
Field: 3
Referee:
GC4Emily Räpke3 : 1
Yuan Li
Time: Fri 14:30
Field: 2
Referee:
GC5Fabian Mustaff2 : 3
Jakob Lienau
Time: Fri 14:30
Field: 3
Referee:
GC6Noel Raab3 : 0
Emily Räpke
Time: Fri 15:30
Field: 2
Referee:
GC7Fabian Mustaff0 : 3
Yuan Li
Time: Fri 15:30
Field: 3
Referee:
GC8Jakob Lienau0 : 3
Noel Raab
Time: Fri 16:30
Field: 2
Referee:
GC9Emily Räpke0 : 3
Fabian Mustaff
Time: Fri 16:30
Field: 3
Referee:
GC10Yuan Li0 : 3
Jakob Lienau

Quarterfinals
Playing for place 1
Time: Sat 10:00
Field: 1
Referee:
QF1Noel Raab3 : 2
Joachim Schneider
Time: Sat 10:00
Field: 2
Referee:
QF2Florian Neuber3 : 0
Jannik Pestrup
Time: Sat 10:00
Field: 3
Referee:
QF3Markus Moser1 : 3
Jakob Lienau
Time: Sat 10:30
Field: 1
Referee:
QF4Hans Wennemar0 : 3
Joseph Ajami

Semifinals
Playing for place 9
Time: Sat 10:30
Field: 2
Referee:
SF1Fabian Mustaff3 : 0
Benjamin Mensah
Time: Sat 10:30
Field: 3
Referee:
SF2Yuan Li0 : 3
Jonas Sell

Playing for place 5
Time: Sat 11:00
Field: 1
Referee:
SF3Joachim Schneider3 : 1
Jannik Pestrup
Time: Sat 11:00
Field: 2
Referee:
SF4Markus Moser1 : 3
Hans Wennemar

Playing for place 1
Time: Sat 11:00
Field: 3
Referee:
SF5Noel Raab3 : 1
Florian Neuber
Time: Sat 11:30
Field: 1
Referee:
SF6Jakob Lienau3 : 2
Joseph Ajami

Finals
Playing for place 11
Time: Sat 11:30
Field: 2
Referee:
F1Benjamin Mensah0 : 3
Yuan Li

Playing for place 9
Time: Sat 11:30
Field: 3
Referee:
F2Fabian Mustaff0 : 3
Jonas Sell

Playing for place 7
Time: Sat 12:00
Field: 1
Referee:
F3Jannik Pestrup1 : 3
Markus Moser

Playing for place 5
Time: Sat 12:00
Field: 2
Referee:
F4Joachim Schneider2 : 3
Hans Wennemar

Playing for place 3
Time: Sat 12:00
Field: 3
Referee:
F5Florian Neuber- : -
Joseph Ajami

Playing for place 1
Time: Sat 12:30
Field: 1
Referee:
F6Noel Raab- : -
Jakob Lienau